نصب 70 دوربین شهری در معابر بندرعباس

[ad_1]

به گزارش جنوب ایران به نقل از ایسنا، بابک هاشمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در اکثر شهرهای بزرگ و پیشرفته دنیا به منظور ارتقاء احاطه مدیریت شهری بر کلیه رویدادها و وقایع اثرگذار شهر، از فن‌آوری‌های نوین نظارت از راه دور استفاده می‌شود.


 


معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری بندرعباس با بیان اینکه با استقرار ساختاری یکپارچه به عنوان مرکز فرماندهی شهر، امکان اعمال تدابیر مدیریتی در خصوص رویدادها و حوادث مختلف شهر فراهم می‌شود، افزود: مرکز مدیریت و کنترل ترافیک شهرداری بندرعباس فاز اول آن در سال 94 و فاز دوم آن نیز در سال گذشته به بهره‌برداری رسید و در سال آتی فراخوان فاز سوم را برگزار می‌کنیم.


 


وی با اشاره به اینکه با هدف دستیابی شهروندان به اطلاعات ترافیکی جهت انتخاب مسیر، استفاده بهینه از معابر شهری، افزایش ایمنی، کاهش مصرف سوخت و آلودگی‌های ناشی از ترافیک و ایجاد یک سیستم مدیریت یکپارچه ترافیک این مهم راه‌اندازی شده است، اضافه کرد: در حال حاضر 70 دوربین حرفه‌ای اعم از نظارت تصویری، ثبت سرعت و ترددشمار در شهر بندرعباس نصب شده است.


 


هاشمی با تأکید بر اینکه امیدواریم در این زمینه سایر ارگان‌ها همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند، تصریح کرد: برای بهره‌برداری بهینه و مفید از این دوربین‌ها  امیدواریم که پلیس تکنولوژی مربوطه را در این مرکز مستقر کند و بتوانیم با همیاری یکدیگر آن‌ها را به بهره‌برداری برسانیم.


 


معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری بندرعباس با بیان اینکه شهرداری دوربین‌های ثبت سرعت را نصب کرده‌ و اکنون باید مورداستفاده قرار بگیرد، ادامه داد: دوربین‌هایی جهت شناسایی و جریمه رانندگان متخلف در تقاطع‌ها نصب شده، اما متأسفانه نیروی مورد نیاز این امر در مرکز کنترل مستقر نشده است.


 


هاشمی بیان کرد: علی‌رغم اینکه در بسیاری از شهرها این تعاملات وجود دارد، ولی متأسفانه در بندرعباس تعاملات لازم وجود ندارد و امیدواریم همکاری بین شهرداری و پلیس راهور در بندرعباس نیز برقرار شود.


 


این مقام مسئول با اشاره به جمع‌آوری سرعت‌گیرهای فرسوده و قدیمی از سطح شهر، بیان کرد: با اخذ مجوز از شورای ترافیک استان، سرعت‌کاه‌های جدید نصب و سرعت‌گیرهای فرسوده که در شهر وجود داشتند، جمع‌آوری شده است.


 


هاشمی با بیان اینکه سرعت‌گیرهای بدون مجوز جمع‌آوری می‌شوند، خاطرنشان کرد: اگر در مکانی قبلاً سرعت‌گیر وجود داشته ولی در حال حاضر وجود ندارد، به این دلیل است که آن سرعت‌گیر یا سرعت‌کاه بدون مجوز بوده یا به نوعی دیگر با توجه به اصلاحات خیابان‌ها، نیازی به سرعت‌گیر و سرعت‌کاه نبوده و مشکل مرتفع شده است.


 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *